Sales Ninja

Daca acesta ar fi fost un anunt obisnuit de angajare, el ar fi aratat asa:

Sales Consultant

Cautam doi reprezentati vanzari care sa se alature echipei noastre.

CANDIDATII IDEALI:

– Abilitati excelente de comunicare, convingere si negociere;
– Mod de gandire orientat spre clienti;
– Limba engleza la nivel avansat;
– Experienta in vanzari, preferabil servicii HR;
– Orientare catre rezultate.

RESPONSABILITATI:

– Cautarea de noi clienti;
– Contactarea telefonica a clientilor si prezentarea serviciilor companiei;
– Realizarea de prezentari si oferte;
– Oferirea de consultanta clientilor prin participarea la prezentari si intalniri;
– Stabilirea si atingerea target-urilor de vanzari.

BENEFICII:

– Oportunitati de dezvoltare profesionala;
– Program flexibil;
– Training specializat si coaching permanent;
– Perfectionare continua;
– Pachet salarial atractiv bazat pe eficienta si efort.

Dar acesta nu este un anunt obisnuit de recrutare.

Sales Ninja

Suntem in cautarea a doi noi sales ninja pentru echipa noastra. In primul rand, trebuie sa fie persoane care comunica excelent, care stiu sa spuna o poveste si care pot starni curiozitatea oricui, chiar si intr-o discutie purtata intr-un lift care cobora de la etajul 4 la parter. Iar daca se afla deja la etajul 1, avem nevoie de cineva suficient de curajos incat sa opreasca liftul intre etaje pentru nu a rata ocazia aparuta.

Suntem o echipa tanara, dinamica si dorim sa obtinem rezultate remarcabile. Cautam pe cineva care sa se potriveasca modului nostru de a gandi si de a actiona. Pentru aceasta este nevoie sa fie capabili sa isi organizeze activitatile in mod independent, sa isi poata stabili singuri target-uri si sa le depaseasca cu un zambet, sa fie curiosi si dornici de a progresa.

Ceea ce oferim viitorilor ninja: suport total in privinta modului in care doresc sa actioneze si sa interactioneze cu clientii, sustinere completa in dezvoltarea personala si profesionala, coaching permanent si libertate deplina in ceea ce priveste activitatea si programul, iar aici vorbim inclusiv de zile nelimitate de concediu. Daca suna prea bine ca sa fie adevarat, retineti ca rasplata financiara vine pe masura razultatelor si efortului depus.

Daca ai calitatile unui sales ninja asa cum ne dorim, foloseste cu incredere formularul de inregistrare cv.